top of page

הכול על חתונת שישי צהריים

תמיד בדרך לאירוע אני מתקשרת לכלה לשאול אותה לפני שאני מגיעה אם היא רוצה שאביא לה משהו. הפוך סויה, משהו לאכול, מסטיקים, מים מינרלים, כל מה שהיא צריכה ואולי שכחה, ויכול לעזור לה להעביר את היום בכיף. חצי מהזמן אומרים לי תביאי לי שוקולד, סיגריות, קאווה, ואפילו כפכפים ביקשו ממני פעם. אני זוכרת איך חיפשתי חנות נעליים בבוקר של האירוע , עם תיק מצלמה וחצובות. בבוקר שישי האחרון, כשהתקשרתי מהדרך , ליאור הכלה ענתה לי באמצע שיער וישר העבירה אותי לאמא שלה,ענת. כששאלתי אותה אם הן צריכות משהו היא ענתה, הכול מעולה יש לנו הכול, אולי אני יכולה לעשות משהו בשבילך? זו היתה הפעם לראושנה שלא רק שלא רצו ממני משהו, אלא דאגו לי. וזה היה מרגש.

ועזר לי להתחיל את יום החתונה של ליאור וגל בכיף , למרות שהתחיל בשעה פחות כיפית, שבע וחצי בבוקר(:

על הקליק הראשון הייתי מרוצה מהפריים.

בד״כ אני עושה טסטים כדי לקבל את צבע וחשיפה הנכונים , ואז לוקחת את התמונה הטובה.

עם החשיפה אני בד״כ קולעת ישר על ההתחלה, לגבי הצבע - צריך לעשות כמה טסטים כדי למצוא את הגוון האמיתי והנכון של התמונה ; יש מלא גורמים חיצוניים שמשפיעים על הצבע:

האור שמגיע מהחלון, התאורה בחדר - העוצמה והצבע שלה . אפילו הבגדים - כמה הם שקופים או אטומים והצבע שלהם עצמו. בקיצור, מלא נתונים.

בימי שישי בדרך כלל אין די זמן לצילומי חוץ. החופה מוקדמת, ב13:00 בד״כ, וקשה להספיק הרבה לפני. אבל הפעם הצלחנו, בזכות תיכנון טוב של הזמן ובזכות כלה לא מפונקת שקמה בארבע וחצי בבוקר, אפילו לפניי! ואני עם תאומים בני שנה וחצי.

כבר ב-10 היינו בדרך לצילומי חוץ.

למרות שחם בסוף יוני, וב-10 בבוקר השמש כמעט מעל הראש, היתרון בצילומים בשעות האלו בזמן הזה של השנה, הוא שאפשר להשתמש יפה במשחקי אור- צל, הצל מאוד חד בשעות האלו. כשמעבדים אח״כ את התמונה גם בשחור לבן, הקונטרסט מודגש יותר.

למשל כמו בתמונה הזאת, כשעמדנו מתחת לסככה

החברים של גל וליאור עשו הכול כדי לשמח כלה.

ליאור לא רצתה תמונות בנאליות שבהן החברים פשוט עומדים סביבה.

אז אחרי שקלטו שהספסל לא בדיוק מוברג לריצפה, הם הרימו. חברים מרימים

עוד יתרון בחתונות שישי הוא האור בזמן החופה.

אם אתם עוקבים קצת אחרי הבלוג שלי אתם בטח יודעים שכל מה שמעניין אותי בחיים זה אישתי, הילדים והאור.

בשעות הצהריים המוקדמות, בד החופה מפזר את האור החזק בצורה מאוד יפה, מרכך אותו, אבל עדיין משאיר הכול מאוד ברור ובהיר.

אני זוכרת שלפני עשור תמיד התלבטתי אם לצלם עם או בלי פלאשים בחתונות צהריים שישי.

עם פלאשים, התמונה יוצאת יותר ריאליסטית והרקע יותר ברור. ובלי, הרקע יוצא קצת יותר שרוף וזה נותן אווירה חלומית סטייל. בחירה קשה. החיסרון בפלאשים שגרם לי לוותר עליהם בחתונות צהריים, הוא שבשעות היום בקיץ הפלאשים מחזירים את האור מהזיעה, ובגלל שהאורחים, מה לעשות, לא באים עם מאפרת צמודה שנותנת להם טאצ׳ אפים לאורך האירוע, זה מצטלם פחות טוב.

בסופו של דבר, אחרי הרבה נסיון, הפלאשים ירדו, והחלומיות שולטתתת.

היה לי קל לצלם באירוע הזה. גל וליאור כל הזמן הביאו לי עניין לפריים, לא הייתי צריכה לביים אותם. הסיבה לכך בעיניי היא ,שהם מאוהבים עד מעל הראש. ואז אני פשוט תופסת בפריים את מה שיש באוויר - אהבה.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page